Yorganlarınız, özel battaniye ve yorgan yıkama makinelerinde, şampuanla yıkanıp, durulanıp, yumuşatıcı uygulanarak dezenfekte edildikten sonra kapalı kurutma bölgelerimizde kurutulmaktadır. Daha sonra özenle paketlenip sizlere teslimatı gerçekleştirilmektedir.

1.Koltuklar yıkama işlemine girmeden önce lekeleri tespit edilir ve lekeler üzerinde çalışılır. Sanayi tipi vakum makinesiyle koltuklar vakumlanarak tozlardan arındırılır.
2.Tozlarından arındırılan koltuk özel leke çıkarıcı karışımları ve şampuanları kullanılarak köpüklenir. Köpüklenen koltuk kiri ve lekesinden arındırılana kadar temizlenir.
3.Köpüklenerek lekelerinden arındırılan koltuk tekrar sanayi tipi vakum makinesiyle vakumlanarak köpüğü alınır. Temizliği tamamlanan koltuk son olarak parfümlenir ve havalandırılarak kurumaya bırakılır.
4.Koltuk takımlarınız yıkandıktan sonra kuruma süresi koltuğun kumaş çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bazı koltukların tamamen kuruma süresi 3-4 saat, bazılarının ise 10-12 saat arasıdır.

Battaniye ve yorganlarınız, özel battaniye ve yorgan yıkama makinelerinde, şampuanla yıkanıp, durulanıp, yumuşatıcı uygulanarak dezenfekte edildikten sonra kapalı kurutma bölgelerimizde kurutulmaktadır. Daha sonra özenle paketlenip sizlere teslimatı gerçekleştirilmektedir.

Halı Yıkama Aşamaları

Toz Alma Aşamaları


Halılarınız Fabrikalarımızda ilk aşama olan toz alma makinasında halının içinde bulunan toz , kum ve diğer yabancı maddelerden temizlenir.

Dezenfekte Havuzu :

Tozu alınan halı içindeki bakterilerin yok edilmesi ve lekelerin yumuşatılması amacıyla şampuan ve kosla karışımlı havuzda yaklaşık 1 saat bekletilir. 

Otomatik Bant Sisteminde El Değmeden Yıkama :


Halı , bu aşamada mikroorganizmalara karşı etkili ve içinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan , tamamen doğal şampuanlara otomatik halı yıkama makinasında ön ve arkası dönüşümlü olarak , hassas bir şekilde yıkanır ve bol su ile durulanır.

 Kurutm Aşaması (Santrifuj) 


Bu aşamada halı 7 dakika gibi kısa bir sürede, dakikada 1150 devirde sıkılarak %90 kuru , %10 nemli olarak kurutulmaktadır.

Kapalı Ortamda Havalandırmalarla Kurutma :

Kurutma makinasından çıkan halı %10 nemli olduğundan dolayı kurutma odalarına asılır. Sıcak ve soğuk hava üfleyen doğalgazlı burlör sistemiyle 6 saat gibi kısa bir sürede kurutlut.

Kalite Kontrol ve Paketleme Aşaması :

Pırıl pırıl olan halınız önce kalite kontrolden geçirdikten sonra otomatik halı paketleme makinasında tüylerinin yatımına taranır ve paketlenir. Zaman kaybetmeden ücretsiz servis araçlarımızla siz değerli müşterilerimie ulaştırılır

İletişim

Büyükşehir Halı Yıkama

Eski Kale Yolu Üzeri 
Topçuoğlu Camii Karş. Nafi Sokak No:10
İpekyolu / Van

Tel: 0507 741 65 65 -0432 217 47 47 -
       0432 217 46 46

http://www.buyuksehirhaliyikamafabrikasi.com/

Ziyaretçi Sayacı

258527
Bugün
Dün
Buhafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Toplam
13
28
252
257983
908
1515
258527

Your IP: 34.239.151.124
Server Time: 2024-06-23
4.jpg
Joomla Templates by Joomla51.com